|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | 6.5'' |
| Operating System: | Windows 11 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency




| Product Form | 6.5 inch Rugged Handheld |
| Material | ABS+PC+Metal |
| Dimension | 183.1*88.6*24.1mm |
| Weight | 470g |
| Product Color | Black |
| CPU | Intel JASPER LAKE N5100 |
| GPU | Intel® UHD Graphics 620 |
| Memory | RAM 8GB LPDDR4; ROM 128GB EMMC |
| Operating System | windows 11 (IOT), Optional windows 10 (IOT) |
| Display | Type: IPS Size: 6.5 inch full laminated TFT color full screen, Dropnotch 20:9 Resolution: 720*1600 Brightness: 500cd/cm² |
| Touch Pannel | 5 points Capacitive, G+FF, Corning Gorilla Glass, Hardness 6H or higher, scratch-resistant. |
| Camera | Front 5M Rear 8M, autofocus with flash |
| Buttons | Power *1 Volume Adjustment Key (+) *1; Volume Adjustment Key (-) *1 Bar code scanning (left and right)*2 |
| Speaker | Embedded 1Ω/1W speaker x 1 [email protected] |
| Microphone | single microphone |
| Sensors | G_sensor *1 |
| Battery | External polymer lithium ion battery; 7.4V/4000mAh About 6 hours(50% volume sounds, 50% screen brightness, 1080P HD video display by default ) |
| WIFI | Wi-Fi 802.11(a/b/g/n/ac) Dual frequency 2.4G+5.8G WIFI |
| Bluetooth | BT5.0 (BLE) class1 transmission distance: greater than 10m |
| NFC | Support |
| 2G/3G/4G | 750VE LTE FDD: B1/B3/B7/B8/B20 LTE TDD: B40 WCDMA: B1/B5/B8 GSM: 900/1800 China (Unicom, Telecom, Mobile) Europe, Middle East, Africa, Taiwan, Japan Optional: 750-VA, LTE-FDD: B2/4/5/12/13/17/18/25/26 LTE-TOD:B41 WCDMA: B2/4/5 CDMA&EVDO: BC0/BC1 GSM: 850/1900; 750-VSA, LTE-FDD: B2/4/5/7/8/28 LTE-TOD:B40; WCDMA: B2/5/8 GSM:850/900/1900 |
| GPS | GPS+GLONASS |
| I/O Interface | TYPE-C 2.0*1 OTG (Data transmission) |
| Standard USB-A port/Data Transfer (3.0) | |
| TF card *1, Max: 512GB; Nano-SIM * 1 | |
| Pogo Pin (Suitable docking charger DC61J) | |
| Adapter | PD Fast Charge Adapter |
| USB Cable | Type-C Data Cable(1m) |
| Rugged Features | Drop test height: 1.5m Composite wood floor working (Power-on state) |
| Working temperature: -20 °C to 60 °C | |
| Storage temperature: -30 °C to 70 °C | |
| Humidity: 95% Non-Condensing | |
| Certification | IP67 IP6X dust proof: dust cannot enter the object and the entire diameter cannot exceed the gap of the shell IPX5 waterproof: spraying water on the shell from any direction will not cause harmful effects |
| CE | |
| FCC | |
| CCC | |
| MIL-STD-810H | |
| China Energy Conservation Certification | |
| Battery: UN38.3, MSDS, IEC62133 | |
| Data Collection | 2D Barcode Scanner Optional Optical resolution: 5mil Scanning speed: 30 times /s Support code: PDF417, MicroPDF417, Data Matrix, Data Matrix Inverse Maxicode, QR Code, MicroQR, QR Inverse, Aztec, Aztec Inverses, Han Xin, Han Xin Inverse" |
| NFC: 13.56MHz, Support ISO/IEC 14443A/14443B/15693/18092/mifare protocol, reading distance: 3-5cm |
|